Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Glazury, barvy

V této kategorii najdete velký výběr kvalitních práškových glazur určených jak pro specifickou dekorativní povrchovou úpravu keramiky, tak i pro účely běžného dokončování keramických výrobků. Prvotřídní práškové glazury prodáváme v nepřeberné paletě barevných variant, typů a rozmanitých vlastností. Zaměřujeme se pouze na distribuci bezolovnatých...

Zobrazit více

V této kategorii najdete velký výběr kvalitních práškových glazur určených jak pro specifickou dekorativní povrchovou úpravu keramiky, tak i pro účely běžného dokončování keramických výrobků. Prvotřídní práškové glazury prodáváme v nepřeberné paletě barevných variant, typů a rozmanitých vlastností. Zaměřujeme se pouze na distribuci bezolovnatých práškových glazur od českých a zahraničních výrobců. V případě, že si nebudete vědět rady s výběrem vhodné práškové keramické glazury, jsme připraveni vám pomoci (doporučit), stačí nás kontaktovat.

Keramická prášková glazura - vzorník

O práškových glazurách

Glazury se běžně používají jako finální složka keramického výrobního procesu, přičemž jejich hlavní předností je nejen schopnost střep zušlechtit, ale také dekorativně zkrášlit. V případě práškových glazur se jedná o směsi ve skupenství prášku (v sypkém stavu), jak napovídá samotný název. Práškové glazury lze snadno míchat, přičemž jsou lehce ředitelné vodou. Můžete si namíchat libovolnou hustotu glazury. Řidší konzistence je vhodná pro máčení, stříkání nebo polévání keramiky. Naopak hustější keramická glazura se používá pro malování štětcem. Běžně se prášková glazura míchá v poměru 1 kg prášku na 0,6 – 0,8 l vody v závislosti na nasákavosti střepu a technice aplikace. Platí, že čím je střep nasákavější, tím se prášková glazura ředí řidčeji a naopak.
Výhodou práškových keramických glazur je možnost prakticky neomezené doby skladovatelnosti (prášek vydrží desítky let), možnost připravit si suspenzi přesně podle nasákavosti střepu a významně nižší cena oproti tekutým glazurám. Oceníte také možnost namíchat si různé barevné varianty při jejich míchaní mezi sebou, ale také možnost nanášet na sebe řadu vrstev s cílem vytvořit jedinečné efekty a barevné prolínací variace.

Práškové glazury dodáváme v několika základních objemových baleních. Pro profesionály a keramické dílny máme připraveny větší (cenově výhodná) balení, pro hobby umělce naopak menší gramáže.

Nejžádanější:

•    Práškové glazury PK (1020-1080°C), barevné efektní glazury.
•    Práškové glazury PD (1000 - 1100°C), barevné pigmentové glazury.
•    Práškové glazury P, Pw (1020 - 1200 °C), základní glazury.
•    Práškové glazury R, Rm (1140 - 1250 °C), hrnčířské glazury.

Mimo glazur určitého rozsahu vypalovací teploty si u nás můžete vybrat práškové glazury taktéž dle stupně lesklosti a krycích vlastností. Prodáváme taktéž speciální práškové glazury s obsahem krystalů pro vykouzlení unikátních vizuálních efektů.

Proč práškové glazury od nás?

Cena glazur – dokážeme pro vás zajistit jedny z nejnižších cen na českém trhu. Poskytujeme taktéž velmi výhodné věrnostní programy pro naše stálé odběratele, stejně jako zvýhodněné ceny v případě větších odběrů.
Výběr glazur – díky našim rozsáhlým skladovacím prostorám a především dlouholeté úzké spolupráci s producenty keramických surovin a doplňků vám dokážeme nabídnout takový výběr glazur, jako málokdo v ČR.
Rychlost dodání – většinu keramických glazur máme skladem ve větším množství, proto expedice vašich objednávek realizujeme mimořádně rychle.
Tradice a zkušenosti – práškovými glazurami pravidelně zásobujeme mnoho keramických dílen a výrobních provozů. Na trhu působíme již řadu let a patříme k české špičce v oblasti keramických potřeb pro profesionály i hobby nadšence.
Kvalita práškových glazur – dbáme na výběr kvalitních glazur, preferujeme a doporučujeme glazury bez škodlivých látek. Práškovým glazurám rozumíme, sami s nimi pracujeme a vybíráme jen ty nejlepší směsi od osvědčených výrobců.
Odborné poradenství – kdykoliv se na nás můžete obrátit s požadavkem o radu, odborné vysvětlení nebo doporučení.

Navážíme vám práškové glazury v množství, jaké opravdu potřebujete (min. 0,5 kg – např. na vzorky, pak po 0,5 kg krocích přesně podle vašich potřeb). Navažujeme až podle objednávek z originálních balení.
Všechny naše sypké glazury jsou mikromleté – což znamená, že neobsahují velké kusy a snadno se tak ztekucují.
Některé druhy glazur se vyrábějí exkluzivně pouze pro nás a jinde je nekoupíte.
Značení - ke každé práškové glazuře tiskneme na obal doporučení jak správně postupovat. U každé glazury je individuální doporučení (na základě praktických zkušeností z naší dílny).

Keramická prášková glazura - značení

Informace na závěr

Řada keramických glazur se prodává v Evropě pod různými obchodními označeními, proto pro snadnější orientaci uvádíme u některých práškových glazur  i jejich alternativní obchodní názvy.  Jestliže v naší aktuální nabídce nenajdete potřebnou keramickou práškovou glazuru, pak nás oslovte, dokážeme pro vás zajistit keramické glazury na zakázku za výhodné ceny.


Pokud plánujete odběr velkého množství práškových keramických glazur (např. pro výrobní keramickou dílnu), pak nám pošlete poptávku, poskytujeme  zajímavé množstevní slevy (při větším odběru od stejného druhu). V e-shopu je uváděna základní cena: při odběru 1 – 9,5 kg od jednoho druhu (nejběžnější odběr). Z těchto cen: při odběru 0,5 kg (např. na vzorky či vyzkoušení) se účtuje přirážka 10%, naopak při odběru 10 -24,5 kg od jednoho druhu glazury se poskytuje sleva ve výši 10%, při odběru 25 kg pak sleva 25%.

Prášková keramická glazura - balení

Zobrazit méně


Podkategorie

 • Barevné glazury PD...
 • Efektní glazury PK...
 • Tekuté glazury PD...
 • Drcené sklo GS (do...

  Skleněná drť neboli drcené sklo pro keramickou výrobu a fusing se používá za účelem finálního dekorování výrobku. Drcené sklo se díky své odlišné roztažnosti oproti keramické hmotě promění v hladký lesklý povrch, často s prasklinami, které velmi efektně lámou světlo. Vznikají krásné barevné variace, které ozvláštní a originálně ozdobí vaše keramické výrobky. Drcené sklo je možno bez omezení kombinovat s glazurami a barvítky.
  V naší nabídce najdete různorodé drcené sklo všech běžně používaných barev, přičemž tato skleněná drť je připravena k okamžitému použití, aniž byste museli ztrácet drahocenný čas přípravou svého vlastního drceného skla.  Další velkou výhodou je stejný charakter i vlastnosti veškerých drcených skel pro keramiky v naší nabídce, čímž je zajištěna jejich perfektní vzájemná prolínavost a možnost oprav jednotlivých vrstev. Naše drcená skla se dají navzájem kombinovat.
  Je třeba zmínit, že barevný odstín každé nově vyráběné várky drceného skla se může od té předchozí lišit, což je však bráno jako běžný stav. U skla je obecně povolena větší tolerance barevného rozptylu než u glazur. I proto se doporučuje pro určitou ucelenou sadu keramických výrobků použít drcené sklo z určité várky, nikoliv míchat sklo z více várek.


  Obrázek (title, alt, název souboru): „drcené sklo pro keramiky“

  Doporučení, jak pracovat s drceným sklem

  Aby skleněná drť po natavení co nejlépe přilnula ke stěně střepu, doporučujeme ji nanášet na vrstvu podkladové transparentní glazury. Skelnou drť nanášíme na výrobek až po přežahu.
  Ideální je sypat drcené sklo na ploché vrstvy, tam se logicky udrží. Při aplikaci je vhodné využít okrajového ohraničení.
  Skleněnou drť je vhodné tavit při teplotě 1000 – 1100 °C, přičemž dbejte, abyste celou plochu určenou pro danou úpravu, posypali drceným sklem rovnoměrně. Vždy se musí jednat o ohraničený keramický výrobek, jinak hrozí riziko poškození plátů či pece!  
  Nebojte se experimentovat, neboť skleněná drť má tu vlastnost, že do sebe často absorbuje barevnost okolní glazury, díky čemuž vznikají velmi originální a pozoruhodné variace. Velmi zajímavé je použití skleněné drti ve spojení s podglazurním barvítkem (typ K) a oxidy kovů.

  Široký výběr skelných drtí

  Na výběr máte z celé řady barevných variací drceného skla pro keramické účely. Dodáváme jak transparentní drcené sklo, tak i skleněné drtě pro finální dekorování a barvení střepu. Mimo běžné škály drceného skla v nabídce máme také speciální barevné variace.

  • Skleněná drť olivín
  • Skleněná drť hyacint.
  • Skleněná drť ametyst.
  • Skleněná drť topaz.
  • Skleněná drť ultramarín.

  V případě, že v naší aktuální nabídce drceného skla nenajdete vámi požadovanou barvu nebo konkrétní odstín, pak nás neváhejte kontaktovat. U množství od 10 kg vám můžeme nechat skleněnou drť vyrobit za výhodnou cenu!

  Skleněná drť pro zatavování do keramiky

 • Engoby SE

  V této kategorii najdete nabídku keramických engob. Jedná se o barevné hliněné směsi (hlinky) určené k dekorování a základnímu barvení keramických výrobků. Engoby lze nanášet jak na vypálený střep, tak i na střep připravovaný k prvnímu výpalu – tzv. aplikace na syrový střep. Tyto hliněné tekuté směsi jsou často obohacené o vybrané sloučeniny (např. železa, manganu, niklu, kobaltu, chromu aj.), které zajišťují různorodou barevnou škálu engob. Na rozdíl od glazur, jsou engoby i po vypálení porézní (s určitou propustností), nemají však takový lesk, jako glazury. Je však možné na ně snadno nanést transparentní glazuru (ideálně nástřikem) a dosáhnout tak lesklé povrchové úpravy. Naše vzorové výpalky na prodejně mají část povrchu samotné engoby, část s nástřikem transparentem přes engobu.

   

  Práce s tekutými engobami Witgert


  Hlavní předností engobování (technika známá již od středověku) je velmi snadné barvení střepu, aniž bychom kvůli potřebě vyprodukování určité barvy museli použít jinou, než zavedenou keramickou hmotu a postupy jejího zpracování. V tomto ohledu je použití engoby daleko jednodušší.
  Engoby, jakožto ve vodě rozpustné keramické hmoty určené k barvení, lze jednoduše nanášet mnoha způsoby, ať už se jedná o máčení, tupování, malování, polévání, stříkání nebo jiné techniky. Doporučujeme nanášet engobu na střep v mokrém stavu, aby bylo přilnutí co nejlepší. Další možností je aplikace na tzv. „kožený“ střep. Po nánosu vytvoří engoba matný či částečně lesklý tenký povlak pokrývající střep, tento povlak by měl být pokud možno co nejtenčí. Oproti glazurám se nanáší slabá vrstva, jinak dochází k praskání engoby či jejímu odlupování.

   

  Ukázka dekorace zvonečku technikou proškrabování engoby

   

  Teplota výpalu engob se řídí informacemi na balení (informace od výrobce či prodejce). Engoby mají oproti glazurám zpravidla široké vypalovací rozmezí - často v rozsahu 1000 – 1250 °C.

  Nabídka engob

  V našem sortimentu najdete tekuté engoby Witgert , které jsou již naředěné v určitém barevném odstínu. Výhodou tekutých engob je možnost okamžitého použití, naopak práškové engoby si můžete ředit, případně i míchat dle potřeby. Keramické engoby Witgert jsou vyrobeny ze stejného základního jílu jako keramické hlíny Witgert, které také dodáváme. Tím pádem jsou s nimi 100% kompatibilní a odpadá tak nutnost vzorování a testování vhodné kombinace hlíny a engoby.
  Tekuté engoby prodáváme v baleních po 1 kg za mimořádně výhodné ceny. 
  Vybírat můžete nejen z velkého množství barevných typů a odstínů, ale nabízíme také základní sady engob sestavené na míru vašim požadavkům.

  Upozornění

  Ideální pro výsledný efekt při aplikaci engoby je použít stejnou či podobnou hliněnou hmotu střepu, na kterou se engoba nanáší. Díky tomu zajistíte nejen barevnou stálost ale i kvalitu krytí. Pokud používáte keramické hmoty Witgert, které dodáváme, engoby Witgert pak budou ideální volbou. 
  Obrázky barevných vzorků engob v naší nabídce se mohou lišit od výsledného vzhledu. Je to dáno nejen již zmíněnými vlastnostmi a způsobem aplikace, ale k částečnému zkreslení může dojít také při zobrazení nabídky na různých monitorech nebo tiskem. Proto pokud si nejste jisti přesností svého výběru, rádi s vámi jednotlivé vzorky prokonzultujeme a pomůžeme vybrat požadovaný barevný odstín engoby. Případně si na prodejně v Ústí nad Labem můžete prohlédnout skutečné vypálené vzorky.
  Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat!Výrobek dekorovaný pomocí engob

 • Keramická barvítka

  Keramická barvítka jsou speciální anorganické pigmenty krystalického charakteru s vysokou teplotní stabilitou a velkou chemickou odolností vůči roztaveným sklovinám. Používají se především pro vybarvování keramických glazur, hmot a smaltů a také pro výrobu barev na obklady, sklo, porcelán a keramiku. Barvítka jsou tvořena vysoce teplotně stabilní strukturou, do níž je vhodně včleněna určitá chromoforová složka dodávající pigmentu dané zabarvení.

  Barevná stabilita do značné míry závisí právě na typu jejich krystalové struktury, výši vypalovací teploty a rychlosti výpalu, chemickém složení vybarvovaného materiálu, způsobu mletí a charakteru pecní atmosféry. Všechny tyto parametry ovlivňují barvicí schopnosti keramických barvítek, a proto doporučujeme předem ověřit si jejich chování v daném materiálu, který chceme obarvit. U běžně používaných materiálů je většina barvítek stabilních až do teplot 1 200 – 1 250 °C. V materiálech s nižším obsahem agresivní skelné fáze může být jejich stabilita i daleko vyšší.

 • Ostatní glazury
na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 116 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 116 položek