Informace

Sledujte naše videa na YouTube

Přihlaste se k odběru nových videí, které pro vás pravidelně natáčíme

Důvody proč u nás nakupovat.

Vypalovací pece

Jestliže stojíte před rozhodnutím, kde koupit kvalitní vypalovací pec za dobrou cenu, pak jste na správném místě. V této sekci najdete různé druhy vypalovacích pecí jak pro profesionální použití, tak i pece pro speciální průmyslové potřeby, stejně jako vypalovací pece pro hobby účely. Zaměřujeme se na distribuci takových vypalovacích pecí, u kte...

Zobrazit více

Jestliže stojíte před rozhodnutím, kde koupit kvalitní vypalovací pec za dobrou cenu, pak jste na správném místě. V této sekci najdete různé druhy vypalovacích pecí jak pro profesionální použití, tak i pece pro speciální průmyslové potřeby, stejně jako vypalovací pece pro hobby účely. Zaměřujeme se na distribuci takových vypalovacích pecí, u kterých jsme si zcela jisti jejich bezporuchovostí a dlouhou životností, skvělými funkčními vlastnostmi a snadným provozem. I my se věnujeme daným aktivitám, proto nabízený sortiment vypalovacích pecí do detailu známe a dokážeme vám pomoci nejen s jejich výběrem, ale i s jejich instalací, zaškolením personálu nebo pravidelnými servisními prohlídkami.

Výběr vypalovací pece

Vypalovací pece jsou základním prvkem pro řadu odvětví průmyslu, pro laboratoře, keramické dílny apod. Hlavní otázkou při výběru vypalovacích pecí je jejich pořizovací cena a vlastnosti, které od nové pece její provozovatel očekává. Z důležitých otázek, které se při promyšleném výběru vypalovací pece řeší, je velikost objemu pece, maximální vypalovací teplota, způsob vytápění, rozložení teploty, vlastnosti výpalu a řada dalších parametrů a hodnot, které se již týkají spíše specifických zařízení.
Každý, kdo si chce pořídit vypalovací pec, by měl uvažovat především o způsobu vytápění, které může být plynové nebo elektrické, příp. jiný typ paliva (topný olej, dřevo apod.). Otázka dispozičního vypalovacího objemu je jasná – zde je třeba se rozhodnout, zda vám vyhovuje malá pec např. do 65 litrů, nebo větší pece, které v případě elektrického provozu již zpravidla mají přípojku pro 400 V (na rozdíl od malých pecí s napětím 230 V). Stejně důležité je rozhodnutí o tom, jaký vypalovací výkon od pece očekáváte – nižší výkony pro hobby použití jsou do 1200 °C, vyšší hodnoty vypalovacího výkonu jsou charakteristické spíše pro profesionální vypalovací pece. Člověk se musí orientovat samozřejmě také dle materiálu, který chce prioritně v peci vypalovat (kamenina, pórovina, porcelán, sklo, kovy, plasty či jiné). V neposlední řadě je při volbě správné vypalovací pece zamyšlené nad variantou plnění – tj. zda vybrat pec komorovou, šachtovou případně jiné kombinované řešení.

Vypalovací pece


Každý zájemce o koupi nové vypalovací pece by měl detailně zvážit své preference a potřeby tak, aby pořídil pec, která bude mít pro něj ideální výsledky výpalu, bude mít odpovídající spotřebu, funkčnost a předpokládanou životnost s ohledem na frekvenci jejího užívání. U některých procesů není vždy úplně jednoduché zvolit vhodnou vypalovací pec. U nás je součástí prodeje vypalovací pece poradenství příp. i možnost využít testovací centrum výrobce Nabertherm GmbH: díky naší asistenci dokážete vybrat nejvhodnější vypalovací pec!

Druhy prodávaných vypalovaných pecí

Na základě našich osobních zkušeností s provozem vypalovacích pecí jsme se v průběhu času přesvědčili, že s ohledem na kvalitu výpalu, spolehlivost a dlouhou životnost, se zaměříme pouze na distribuci níže uvedených pecí:
•    Vypalovací pece NABERTHERM.
•    Vypalovací pece KITTEC.
Obě výše uvedené značky jsou považovány za špičky v oblasti vypalovacích pecí – tento fakt vychází mimo jiné z preciznosti jejich výrobního zpracování a z použitých konstrukčních materiálů odpovídajících nejvyšší kvalitě. Zatímco vypalovací pece Kittec jsou prioritně určeny pro umělecká řemesla (vypalování keramiky, skla), pak pece Nabertherm nacházejí využití i v řadě průmyslových odvětví od slévárenství až po zdravotnictví.
Rozsah námi nabízených pecí je opravdu velmi široký, dokážeme pokrýt veškeré oblasti vypalování:
•    Vypalovací pece pro profesionální keramické dílny (Kittec, Nabertherm).
•    Vypalovací pece pro laboratoře (Nabertherm).
•    Vypalovací pece pro slévárny (Nabertherm).
•    Vypalovací pece na zpracování plastů a kovů (Nabertherm).
•    Vypalovací pece pro sklárny (Nabertherm).
•    Vypalovací pece pro zdravotnický sektor (Nabertherm).
Neexistuje pec, kterou bychom nebyli schopni pro vás zajistit – prodáváme nejen standardní druhy pecí, ale i pece na zakázku, které pro vás necháváme zhotovit dle individuálních požadavků přímo u výrobce.

Kalící a popouštěcí pece MHS 17 - Pece vypalovací


Jak začít cestu k nové peci?

Výběr nové vypalovací pece rozhodně neuspěchejte, nechte si od nás poradit a konzultujte jakékoliv dotazy! Mimo výše popsaných parametrů, vlastností a variant vypalovacích pecí vám samozřejmě poradíme i s problematikou odvětrávání vypalovacího prostoru pece, správnou volbou regulátoru pece a s řadou dalších specifických věcí, které umíme dostatečně odborně posoudit. Jednotlivé pece vám rádi předvedeme v naší centrále nebo v testovacím centru našeho partnerského výrobce Nabertherm GmbH, které je unikátní svým rozsahem.

Budeme se těšit na Vaší poptávku, naše kontakty naleznete zde.
Zobrazit méně


Podkategorie

 • Keramické pece

  Základem kvalitně vypálených hliněných výrobků, ať už průmyslových či dekorativních, jsou keramické pece, které dokážou vypalovanou hmotu při výpalu slinout neboli sintrovat. Je nepopiratelnou pravdou, že bez moderní keramické pece lze velmi obtížně dosáhnout kvalitních vlastností a prvotřídní finální podoby keramických výrobků. Ne každý nadšenec a milovník práce s hlínou má však dostatečné prostředky na nákup profesionální keramické pece, proto v naší nabídce pecí najdete nejen již zmíněné profesionální keramické pece s pokročilými možnostmi nastavení a řízení výpalu, ale také běžné pece pro zájmovou tvorbu, které jsou plnohodnotným řešením pro méně náročně milovníky zájmové keramiky! Zkrátka u nás si vybere každý právě takovou keramickou pec, kterou potřebuje, a my vám při výběru ochotně poradíme, abyste zvolili to nejvhodnější zařízení s ohledem na cenu i požadované vlastnosti a parametry.

  keramické pece Nabertherm

  Jakou keramickou pec vybrat a na co si dát pozor?

  Ať už si vaše dílna žádá velkoobjemové keramické pece pro pravidelné vypalování většího množství výrobků z hlíny, nebo se spokojíte s občasným vypalováním v menší keramické pícce, vždy budete při výběru nové keramické pece řešit základní parametry, vlastnosti a funkčnost, které má daná pec splňovat. Trošku jiné potřeby na keramickou pec bude logicky vnímat profesionál, jiné naopak hobby nadšenec s nepravidelnými výpaly. I přes tyto rozdíly, se dá říci, že při výběru správné pece na vypalování keramiky je třeba se držet určitých zásad. My vám ty nejhlavnější nyní popíšeme. Pokud vám nebude cokoliv jasné, nebo jestliže si přejete s námi detailněji prokonzultovat výběr vaší nové keramické pece, pak nás kontaktujte, rádi vám bezplatně poskytneme nezávazné odborné poradenství.


  Důležité parametry/hlediska:

  1.    Druh topného systému keramické pece – pece plynové vs. pece elektrické. Každý druh vyhřívání má své přednosti i nedostatky. Elektrický výpal je jednodušší a snadněji regulovatelný i programovatelný s dobrou reprodukovatelností výsledků. Naopak plynové pece umožňují výpal keramiky v redukčním prostředí, nižší provozní náklady a často se používají pro výpaly přes 1300°C (např. porcelánu). Náklady na pořízení jsou jednoznačně ve prospěch elektricky vyhřívaných pecí.
  2.    Dosahovaná teplota výpalu – rozlišujeme maximální teplotu pece a provozní teplotu. Tu volíme podle materiálů a požadavků na finální výpal. Pro dlouhodobý bezproblémový provoz se obvykle doporučuje rezerva výkonu pece min. 50, lépe pak 100°C od plánované teploty výpalů.
  3.    Objem keramické pece – řídíme se požadavkem na velikost a množství vsázky neboli vypalovaných výrobků. Ve standardních rozměrech nabízíme vnitřní objemy keramických pecí od 16 litrů (pro výpal vzorků), až po 10.000 litrů, vhodné pro zaběhlé manufaktury (větší objemy jsou pak individuální stavby na míru).  Pro výpal zájmové keramiky se obvykle používají pece s vnitřním objemem 50 – 300 litrů.
  4.    Způsob plnění keramické pece – je třeba zvážit, zda je pro vás výhodnější horní nebo boční varianta zakládání zboží pro výpal tzv. poklopová nebo komorová pec. Pro větší pece se pak používají vozokomorové pece.
  5.    Kvalita konstrukce i topných spirál – celkové prvotřídní provedení pece, stabilní a pevná konstrukce, řešení topného systému, způsob konstrukce víka či stropu,… to jsou důležitá hlediska výběru. Z tohoto důvodu doporučujeme dát přednost prověřeným výrobcům keramických pecí s dostatečnou historií a zárukou dostupnosti náhradních dílů a servisu.
  6.    Způsob odvětrávání a regulace teploty – mají vliv na životnost pece, jejíž snadno regulovatelné teplotní ovládání a především funkční odvětrávání ovlivňují mimo jiných faktorů výslednou kvalitu výpalu.
  Kvalitní keramická pec pak musí taktéž poskytnout vynikající (konzistentní) rozložení teploty v topné komoře a nízké provozní náklady – i na to pamatujte při výběru. Důležitá je také kvalita a dimenze izolací keramických pecí, které významně ovlivňují životnost pece.


  Sortiment keramických pecí

  Prioritně se zaměřujeme na nabídku keramických pecí dvou renomovaných značek: Nabertherm a Kittec. Jedná se o prvotřídní výrobky se skvělým řemeslným provedením a nízkou poruchovostí. Tyto značky jsme zvolili po dlouholetých zkušenostech, neboť splňují nejvyšší standardy na kvalitu výpalu a snadné ovládání vypalovacího procesu. Pro náročný průmyslový výpal keramiky nabízíme výhradně značku Nabertherm, která je světovou jedničkou a poskytuje nejširší sortiment pecí na světě. Jedná se například o automatizovaný výpal keramiky, technické keramiky, elektro keramiky, piezo keramiky či o výpal dentální keramiky.  V případě zájmu o tento druh keramických pecí nás prosím neváhejte kontaktovat s vaší poptávkou. Ve spolupráci s výrobcem vám rádi navrhneme vhodné řešení pro váš proces výpalu keramiky.
  V naší standardní nabídce najdete různorodé typy keramických pecí v různých cenových relacích. Vybírat můžete poklopové keramické pece kruhové i čtvercové nebo komorové keramické pece. Nejčastěji jsou odebírány pece pro výpal keramiky s maximální teplotou  1300°C. V nabídce máme ale keramické pece se sníženou max. teplotou 1200°C nebo naopak zvýšenou na 1340°, 1400°C a pro výpal technické či dentální keramiky do 1500°C, 1600°C, 1700°C a 1800°C.  
  Většina běžných modelů keramických pecí Nabertherm je připravena k okamžitému odběru včetně příslušenství, proto na svou novou pec nemusíte čekat měsíc a déle. Výrobní lhůty u keramických pecí Kittec se obvykle pohybují mezi 2 - 6 týdny podle vytíženosti výroby. U individuálních řešení keramických pecí se termín dodání liší od míry zakázkových úprav a nastavení.

  keramické pece Kittec

  Nejčastěji dodáváme keramické pece pro níže uvedené typy zákazníků:

  •    Keramické pece pro základní školy, mateřské školy (ZŠ a MŠ).
  •    Keramické pece pro domovy seniorů a domovy sociálních služeb (DSS).
  •    Keramické pece pro odborné a umělecké SŠ, VOŠ a ZUŠ.
  •    Keramické pece pro kroužky volnočasových aktivit.
  •    Keramické pece pro keramické dílny a umělecké keramiky.
  •    Keramické pece pro chráněné dílny a keramické manufaktury.


  Proč keramické pece od nás?

  Veškerou naši spolupráci stavíme na odborném poradenství a osobním přístupu, který od nás očekávejte počínaje výběrem pece a garančním servisem konče. Stálá bezplatná poradenská služba je součástí našich služeb.
  Velké množství pecí si můžete v naší kamenné prodejně prohlédnout – odprezentujeme vám jejich vlastnosti a možnosti.
  Nepreferujeme žádnou z konkrétních pecí, kterou máme vystavenou na prodejně, ale spíše doporučujeme nejlepší zařízení dle aktuálního požadavku každého zákazníka, jehož potřeby posuzujeme vždy individuálně. Naším cílem není prodat pec za každou cenu, ale naopak navrhnout nejvhodnější zařízení z pohledu zákazníka!
  Náš prodejní servis je vysoce odborný, ať už se jedná o poradenství, předvedení pece, její instalaci u zákazníka vč. otestování, přípravy elektroinstalace, stěhování, stejně tak při zaškolení obsluhy. Máme vlastního servisního technika, zajišťujeme pro vás taktéž autorizovaný záruční i pozáruční servis keramických pecí. Servis keramických pecí je poprodejní služba určená našim zákazníkům.
  Pokud budete řešit nákup keramické pece u nás, pak preferujeme osobní nebo telefonický kontakt, který je zárukou přesného zadání požadavků na zařízení a prodejní služby. Následně vám vypracujeme cenovou nabídku na vhodnou keramickou pec spolu se všemi požadovanými prodejními službami.

  Budeme se těšit na Vaší poptávku.

 • Sklářské pece

  V této kategorii vám představujeme nabídku sklářských pecí, které jsou svými vlastnostmi a funkčními dispozicemi určeny speciálně pro účely sklářů a sklářských dílen. Sklářské pece vám zaručí tavení a spékání skleněných materiálů v prvotřídní kvalitě a za podmínek, které se bez sklářské pece obtížně dosahují. Sklářské pece s moderními ovládacími prvky zajistí nejen prvotřídní tavení barevných a křišťálových sklovin, ale i požadované pozvolné chladnutí, které lze docílit s pomocí výkonných regulátorů. Tyto regulátory (ať už automatické nebo poloautomatické) zajistí požadovanou rychlost snižování teploty vč. chladících výdrží, které jsou nejvhodnější pro daný sklářský materiál a výsledný efekt výrobku.

  Sklářské pece

  Sortiment sklářských pecí

  Jsme schopni dodat jak sklářské pece nízkoobjemové, tak i pece určené pro víceobjemovou výrobu ve sklářských dílnách či průmyslových provozech. Základní sériově vyráběné pece jsou určeny pro fusing (spékání), lehání a propadání skla do forem. Dále nabízíme tavící pece, rychlovýpalové pece, pece se solnou lázní pro chemické vytvrzení skla. Pro speciální požadavky máme v běžném sortimentu např. speciální pece pro tzv. Heat soak test, vysokoteplotní pece do 1800°C a retortové plynotěsné pece. Dále nabízíme možnost návrhu pece na míru, případně se řeší úprava sériové sklářské pece dle specifických požadavků objednatele. Součástí dodávky sklářské pece je kompletní servis dle přání zákazníka, zahrnující obvykle vstupní návrh řešení, zakázkovou výrobu, testování, kompletaci na místě, zaškolení, záruční a pozáruční servis.

  Pece na fusing

  Prioritně dodáváme:

  •    Fusingové sklářské pece – slouží pro fusing (spékání), lehání skla do forem.
  •    Sklářské pece pro tepelnou úpravu skla – používají se nejčastěji pro zušlechtění skla, např. kalení či odstranění vnitřního pnutí.  
  •    Tavící sklářské pece – slouží pro tavení skleněných materiálů.
  •    Temperovací sklářské pece – umožňují předehřát pánve na potřebnou provozní teplotu.
  •    Pece pro Heat soak test – slouží k provádění testu.
  •    Chladicí sklářské pece – zajišťují chlazení skleněných výrobků dle přesně nastavené chladící křivky za pomocí výkonných regulátorů teploty či řídícím software.

  Charakteru sklářské pece odpovídá i teplotní rozsah: fusingové sklářské pece do 950°C, pece pro tepelné úpravy 450 – 1400°C, tavící sklářské pece 1100 - 1500 °C, temperovací sklářské pece 30 - 1250 °C a chladící sklářské pece 0 - 650 °C.
  V naší nabídce najdete jak sklářské pece elektrické, tak i plynové. Na základě našich vlastních dlouholetých zkušeností jsme naši nabídku omezili na 2 distribuované značky pecí, a to na Nabertherm a pro malé studiové sklářské dílny ještě značku Kittec. Fusingové a sklářské pece výše uvedených výrobců mají nízkou spotřebu, dlouhou životnost, vynikající ovládání tavící teploty i procesů chladnutí s pomocí regulátorů (řízení může být automatické nebo poloautomatické) a především prvotřídní řemeslné zpracování pece. Unikátní know-how těchto výrobců se odráží ve skvělých funkčních vlastnostech jejich sklářských pecí, které dokážou zajistit optimální přenos požadované teploty do skloviny, teplotní stálost, preciznost dosaženého výsledku tavení. Popisované sklářské pece mají termočlánky nejvyšší kvality a propracovaný systém regulace otopu i odvodu spalin s maximální eliminací možnosti znečištění taveného materiálu!


  V případě jakéhokoliv dotazu na sklářské pece nás neváhejte kontaktovat, doporučíme vám možné varianty řešení a poradíme s výběrem.

  Pece na sklo

 • Laboratorní pece

  V této kategorii najdete nabídku laboratorních pecí, které jsou charakteristické svým zaměřením na provádění laboratorních zkoušek různých typů a účelů. Zaměřujeme se na dodávku laboratorních pecí značky Nabertherm, neboť tato značka je známá nejen pro svou kvalitu, ale také pro šíři nabídky pecí, kterou má nejširší na světě.

  Naše aktuální nabídka pecí obsahuje základní katalogové laboratorní pece. Případné specifické řešení zajišťujeme formou individuální poptávky, kterou se zákazníkem řešíme na míru dle jeho požadavků.

  Lze objednat:

  •    Laboratorní pece pro stomatology.
  •    Laboratorní pece pro zlatníky, šperkaře.
  •    Laboratorní pece pro chemická pracoviště.
  •    Laboratorní pece pro strojírenské testování.
  •    Laboratorní pece pro výrobní podniky.
  •    Laboratorní pece pro zkušební ústavy a kalibrační autority.
  •    Slévárenské laboratorní pece.

  Výběr laboratorní pece

  Laboratorní pece musí svými parametry splňovat především potřeby na konkrétní testovací situace, při kterých je třeba simulovat přesné rozložení teploty včetně tempa jejího dosažení i poklesu, stejně jako řízeného chlazení. Laboratorní pece mají ověřit vlastnosti a zajistit výsledky simulovaného testu na konkrétním materiálu, proto je třeba si stanovit, zda bude pec sloužit ke stanovení bodu slinutí nebo měknutí, ke kalcinaci, ke spalování, k vypalování smaltů či k jiným specifickým procesům.


  Důležitou vlastností laboratorní pece je i její odvětrávání, které by mělo chránit pec před kondenzací par a ochránit před enormním přehříváním konstrukčního pláště pece. Neméně významná je pro laboratorní pece možnost realizovaný proces dokumentovat, případně možnost tato data dále zpracovávat. Některé pece lze vybavit monitoringem atmosféry v peci pro kontrolu bezpečné atmosféry podle normy EN1539.
  Při některých testech v laboratorních pecích může docházet k uvolňování různých látek z testovaného materiálu, proto je vhodné, s ohledem na tento fakt, vybírat takové pece, kde jsou topné spirály ochráněny proti nežádoucím interakcím, například díky svému usazení v trubici z křemenného skla či keramické mufli. Kvalitní laboratorní pece jsou většinou vybaveny nerezovým pláštěm, což je jedním ze základních předpokladů dlouhé životnosti těchto pecí. Efektivní a přesnou práci zařízení při laboratorních testech zajišťuje ovládání, které umožňuje nastavit konkrétní teplotu na přesně danou dobu, míru navyšování teploty nebo její skokové snižování. Je třeba zmínit, že laboratorní pece s polovodičovým relé mají nižší hlučnost oproti stykačům.

  Pece pro laboratoře


  Laboratorní pece lze vybírat ve variantách: kelímkové, komorové, poklopové, šachtové. Dle přání a požadavků jsme pro vás schopni vyrobit pece vysokoteplotní, horizontální, vertikální, kalící, spádové, trubkové nebo popouštěcí, a to na míru konkrétním požadavkům. Většinu laboratorních procesů lze zpravidla pokrýt sériově vyráběnými modely pecí. V případě potřeby lze provést modulární rozšíření nebo přizpůsobení standardní pece na míru potřebě zákazníka.
  Výběr vhodné pece není vždy snadným procesem a často dochází k situaci, kdy je třeba provést testovací výpaly ve speciálním testovacím centru firmy Nabertherm GmbH v Německu. Zmíněné centrum disponuje velkým počtem různorodých laboratorních pecí, na kterých lze ověřit správnost volby. Zákazník má tak před samotným objednáním pece jistotu správné volby pece pro jeho proces.

  Vakuová trubková pec Nabertherm - laboratorní pece

  Proč laboratorní pece od nás?

  Důvodů je hned několik, z těch hlavních vybíráme následující:
  1.    Kompletní servis: u nás prodejem spolupráce nekončí, ale naopak začíná. Poskytujeme bezplatné konzultační poradenství, instalace, zaškolení obsluhujícího personálu, zajistíme autorizovaný záruční a pozáruční servis a potřebné náhradní díly aj.
  2.    Široký sortiment: na českém trhu patříme k předním distributorům laboratorních pecí. U nás si vyberete univerzální i speciální laboratorní pece různých druhů, výkonů, vlastností a velikostí. Dokážeme zajistit laboratorní pec upravenou na zakázku dle vašeho zadání.
  3.    Testovací centrum: zákazník má možnost osobně ověřit vhodnou volbu pro svůj proces.

 • Průmyslové pece

  Jestliže hledáte dodavatele profesionálních průmyslových pecí, pak jste na správném místě. Dokážeme pro vaši výrobní či laboratorní činnost zajistit odpovídající průmyslové pece s požadovaným výkonem i zaměřením pro zpracování skla, kovů, keramiky, plastů a jiných pokročilých materiálů. Žádá si vaše výroba spolehlivé a propracované pece pro kalení, žíhání, temperování, přetváření a mnoho dalších úkonů? Potřebujete moderní komorové průmyslové pece nebo pece se zavážením? Požadujete nestandardní průmyslové pece pro větší objemy, pece s vyšším výkonem i potřebnou realizací a regulací rozdílných teplotních křivek s příp. monitoringem a dokumentací? Nebo musí Vaše výrobní pec splnit náročné požadavky nejrůznějších norem jako jsou AMS 2750 E, NADCAP, CQI-9 apod.? My pro vás tyto pece zajistíme!

  Dlouhodobě se specializujeme na dodávky průmyslových pecí značky Nabertherm GmbH, které patří k úplné světové špičce v dané oblasti. Mimo průmyslových pecí dané značky prodáváme také laboratorní pece Nabertherm (viz. samostatná sekce).

  Průmyslové pece - pece na temperování silikonu


  Průmyslové pece na míru

  Jelikož se v případě průmyslových pecí jedná o nestandardní a často velmi specifická zařízení, nekoupíte tyto pece klasicky v běžné distribuci e-shopů. Výběr takovéto pece je z naší strany zajištěn potřebným vstupním poradenstvím, které je součástí každé realizované zakázky prodeje průmyslových pecí na zakázku. Hledáme nejvhodnější zařízení na základě vámi nadefinovaných požadavků a popisu plánované aplikace zařízení. Díky našim přímým vazbám na výrobce průmyslových pecí můžeme doporučené zařízení otestovat ve vztahu k aplikaci. Zákazník si tak snadno ověří a otestuje výsledný efekt průmyslové pece a má tak jistotu, že zařízení splňuje nadefinované požadavky.
  Stačí, když nám popíšete váš konkrétní požadavek a my vám zajistíme nejvhodnější individuální řešení na míru. Primárně se snažíme konzultovat vaše požadavky osobně, pokud to nám i vám situace a čas dovolí. Díky testovacímu centru firmy Nabertherm máme přístup ke všem dostupným typům laboratorních pecí a na základě těchto zkušeností a možností testování dokážeme velmi přesně vybrat nejvhodnější pec pro vás!
  V případě servisu je náš přístup obdobný. Díky plné podpoře výrobce dokážeme zajistit nejen nadstandardní pravidelnou servisní údržbu, ladění požadovaného výkonu, ale i rychlou výměnu případných opotřebovaných dílů nebo součástí průmyslové pece.

  Proč vybrat průmyslovou pec od nás?

  Dokážeme vám velmi odborně poradit, ne vždy totiž může zákazník tušit veškeré technické možnosti či znát specifika žádané pece. Často se také stává, že z nedostatku informací zákazník volí ne příliš vhodné řešení. Snažíme se na základě našich znalostí a díky zkušenostem z předchozích dodávek průmyslových pecí doporučit vždy nejvhodnější zařízení dle vašeho zadání. Víme, co si žádá chemicko-tepelné zpracování kovů, velmi dobře se orientujeme ve výpalu keramiky a porcelánu, víme jak na tavení kovů, sušení či tváření různých dalších materiálů.  

  Pec pro průmysl - automatická kalící linka

  Jaké průmyslové pece dodáváme?

  Naše firma nabízí vypalovací pece pro průmyslové využití především v níže uvedených odvětvích:
  •    Průmyslové pece pro tepelnou úpravu plastů a kovů.
  •    Průmyslové pece pro slévárny (tavící, udržovací a přepravní).
  •    Pece pro zpracování pokročilých materiálů (pěstování krystalů, uvolňování pojiv, kompozitní materiály, LED průmysl, MIM, CIM, MLCC, LTCC, HTCC apod.)
  •    Pece pro dentisty a zdravotnický sektor.
  •    Pece pro laboratorní a výzkumné účely.
  •    Průmyslové pece pro keramické provozy a porcelánky.
  •    Průmyslové pece pro sklárny (fusingové pece).
  Jedná se o nestandardní pece určené pro konkrétní potřeby daného sektoru. Sdělte nám své požadavky na vlastnosti i výkon požadované průmyslové pece a my vám doporučíme konkrétní typ dle vaší specifikace a následně i naceníme na základě vaší poptávky.

  Pec pro uvolňování pojiva Nabertherm N650 HDBS - průmyslová pec

  V naší nabídce najdete např. laboratorní muflovou pec Nabertherm L5/11 (do teploty 1100°C), tavící pece, vysokoteplotní pece s ochrannou atmosférou či vakuem (do teploty 3000°C), komorovou pec Nabertherm N 660 (do teploty 1400°C), speciální průmyslovou fusingovou pec Nabertherm GFM 1050 opatřenou infračerveným vytápěním (do teploty 950°C) a s mobilním stolem pro lepší manipulaci. Dodáváme také vozokomorové průmyslové pece s automatickým pohonem řízení vozů s různým rozsahem teplot a rozložení teploty v pracovním prostoru. Objednat můžete také komorovou pec se speciální hořlavou či nehořlavou atmosférou a cirkulací vzduchu. K dispozici jsou taktéž pece do laminárních boxů, konvekční pece s ventilátorem, průmyslové pece s přirozeným prouděním vzduchu, sušící pece i průmyslové dávkovací pece.  Dodáváme také průmyslové pece pro ultra čisté prostory (tzv. clean room technology) různých tříd. Naší specialitou je také unikátní technologie průmyslových pecí pro uvolňování pojiv, tzv. combi pec s bezpečnostními balíčky pro sledování bezpečné atmosféry v peci. Nabertherm GmbH ze všech výrobců nabízí nejširší sortiment vypalovacích pecí na světě.


  V případě, že vám nevyhovuje standardní řešení a hledáte průmyslovou pec se specifickou funkčností a vlastnostmi, pak vám dokážeme takovouto pec „nadefinovat“ a následně zajistit na základě naši úzké spolupráce s výrobcem. Případně lze navrhnout přizpůsobení standardního modelu průmyslové pece vašim specifickým požadavkům.

 • Smaltovací pece

  Smalt je speciální sklovina svými vlastnostmi podobná glazuře, která se nanáší na kovový výrobek. Pro výrobu a zpracování smaltů, ať už pro oblast uměleckého šperkařství, pro laboratorní nebo průmyslové účely, se využívají speciální smaltovací pece, které dokážou zajistit perfektní rozložení teploty, rychlý náběh na provozní teplotu a především možnost pec na nezbytně dlouhou dobu otevřít za vysokých teplot k založení či vyložení výrobků.  
  V této kategorii najdete sortiment smaltovacích pecí značky Nabertherm, které s ohledem na své perfektní vlastnosti a technické řešení patří k nejčastěji používaným pecím na pálení smaltu nejen mezi profesionály.
  Na trhu existují smaltovací pece od několika výrobců. Na základě našich osobních zkušeností a taktéž hodnocení samotných uživatelů, dáváme přednost právě značce Nabertherm, která je spojením nadstandardní kvality a dlouhé životnosti. Tyto smaltovací pece jsou charakteristické snadným ovládáním, unikátními funkčními vlastnostmi, možnostmi snadné regulace a širokou nabídkou různých velikostí pecí skladem k rychlé expedici.

  Ukázka práce se smaltovací pecí Nabertherm

  Vybíráme smaltovací pec

  Jednotlivé pece na smaltování se od sebe liší nejen velikostí zařízení a tedy i vnitřním objemem, ale také příkonem, výší maximálně dosahované teploty nebo hmotností. Základní smaltovací pece mají běžně dostupné možnosti nastavení a regulace výpalu, naopak pokročilejší zařízení disponují rozšířenými volbami nastavení, regulace a programování procesu výpalu.
  Kvalitní pece na smalt jsou zpravidla tvořeny bezrámovou konstrukcí s dostatečně silným opláštěním a vícevrstvou strukturou izolace, které jsou zárukou dlouholeté životnosti. Samotná komora smaltovací pece by měla být vyrobena z lehké vláknité izolace umožňující krátké doby zahřátí a logicky také opatřena krytými topnými elementy pro zvýšení odolnosti vůči teplotním šokům při otvírání pece při vysokých teplotách. Nejčastěji se používá řešení krytí topného elementu v křemenných trubicích nebo v keramických deskách tzv. muflích. Tímto jsou topné elementy smaltovací pece chráněny také proti vlivu agresivních látek, které se mohou uvolňovat ze vsázky. Smaltovací pece by měly dále být vybaveny regulátorem, spínacím prvkem (ideálně bezkontaktním spínacím relé) a větracím systémem. U dražších řešení může být pec na smalt vybavena  odtahovým ventilátorem nebo přívodem ochranné atmosféry.

  Smaltování ve smaltovací peci

  Pro menší smaltovací práce se ideálně hodí tzv. muflové pece charakteristické mimo jiné nízkou spotřebou energie a snadným ovládáním. Tyto pece obsahují lehčenou vláknitou izolaci, která umožňuje dosahovat rychlého náběhu na provozní teplotu. Kvalitní smaltovací pece jsou opatřeny precizně fungující regulací, která zajišťuje eliminaci teplotních výkyvů a má vliv na rozložení tepla v peci. Větší teplotní rozdíly by měly za výsledek odlišné barevné efekty finálního výpalu, což není zpravidla žádoucí. Ovládání vyhřívání by mělo být ideálně řešeno nehlučnými polovodičovými relé, které podléhají minimálnímu opotřebení.
  V případě zájmu o smaltovací pec pro průmyslovou výrobu nás prosím kontaktujte s vaší poptávkou. Rádi vám na takovouto pec připravíme individuální nabídku.

  Tipy pro práci se smaltem

  • Výrobky se zakládají do vyhřáté smaltovací pece na provozní teplotu doporučenou výrobcem smaltu. Smalty na kov se obvykle vypalují při teplotách 700 – 850 °C.
  • Pec na smalt je vhodné předehřát na mírně vyšší teplotu než je požadovaná teplota výpalu, neboť při otevření horké pece dochází k úniku tepla, s čímž je nutno počítat.
  • Vsázka se do smaltovací pece opatrně vkládá zcela usušená a to tak, aby při zakládání nedošlo ke smísení nanesených, ale ještě nevypálených barev.
  • Výsledná barevnost smaltu je dána kvalitou barev, jejich kombinováním, množstvím nanesené vrstvy, délkou výpalu a počtem vypalovacích cyklů.
  • Opakovaným pálením ve smaltovací peci lze získat nové efekty a pilovat vzhled, taktéž ale může dojít k nechtěné změně vzhledu. Velmi důležitá je přesná doba pálení odvozená dle vašich zkušeností s barvami a konkrétní smaltovací pecí. Samotné pálení u drobných výrobků trvá zpravidla od 1 do 3 minut.
  • Pokud chcete experimentovat a hledat nové efekty a vzhledy, pak je vhodné si teploty výpalu značit, postupovat dle návodů/tabulek a jednotlivé výsledky zapisovat, a to včetně délky výpalu.
  • Před samotnou aplikací smaltu je třeba povrch, na který se bude nanášet, řádně očistit a odmastit.

  Muflová pec pro smaltování

 • Keramické pece pro školy

  V rámci naší činnosti se zaměřujeme mimo jiné na prodej keramických pecí pro školy a jiná školská zařízení. Spolupracujeme s řadou škol, které od nás pravidelné odebírají keramické potřeby a pro něž také v případě potřeby zajišťujeme prodej keramických pecí za výhodné ceny.
  Ať už provozujete keramických kroužek nebo odbornou řemeslnou výuku, rádi pro vás zajistíme pec dle vašich požadavků. Jestliže vám vaše stávající keramická pec dosloužila, pak nás oslovte, rádi vám pomůžeme vybrat nové zařízení, které bude odpovídat parametrům, které si určíte. Pokud naopak přesně víte, jaké vlastnosti má vaše nová vypalovací pec mít, pak si ji můžete vybrat přímo v nabídce keramických pecí určených nejen pro školy.

  Nejčastěji realizujeme:

  • Prodej keramických pecí pro základní školy (ZŠ).
  • Prodej keramických pecí pro mateřské školy (MŠ).
  • Prodej keramických pecí pro výchovné ústavy (VÚ).
  • Prodej keramických pecí pro domovy dětí a mládeže (DDM).
  • Prodej keramických pecí pro dětské domovy (DD).
  • Prodej keramických pecí pro domovy důchodců a domovy pro seniory (DD).
  • Prodej keramických pecí pro základní umělecké školy (ZUŠ).
  • Prodej keramických pecí pro odborné střední školy (SOŠ).
  • Prodej keramických pecí pro vyšší odborné školy (VOŠ).

  Nebráníme se spolupráci s žádným typem škol či školských zařízení, proto nás neváhejte kontaktovat, pokud potřebujete spolehlivého dodavatele keramických potřeb a zařízení. V případě dlouhodobější spolupráce jsem vám schopni poskytnout individuální ceny na odebíraný sortiment dle druhu a množství.
  V rámci prodeje vypalovacích pecí pro školy distribuujeme pece od dvou osvědčených výrobců těchto zařízení, kteří patří ve svém oboru k nejlépe hodnoceným. Jedná se o pece Kittec a Nabertherm. Pece Nabertherm jsou více specializované a mají velký přesah do průmyslové výroby a laboratoří, naopak hlavním produktovým portfoliem značky Kittec jsou klasické keramické pece. K těmto zařízením dodáváme samozřejmě i veškeré související příslušenství, náhradní díly a zajišťujeme servis.

  Proč koupit keramickou pec pro školu právě u nás?

  Servis a dostupnost náhradních dílů: máme vlastního servisního technika, u pecí Nabertherm jsme oprávnění provádět záruční a pozáruční servis. Při uzavření servisní smlouvy jsme schopni garantovat výjezdní časy (důležité pro výrobní provozy). Dodávka náhradních dílů není podmíněna provedením servisu. Dle přání zákazníka lze dodat pouze náhradní díly a příp. telefonicky prokonzultovat s naším technikem nebo dodat vč. odborného servisu.
  Nízká cena: díky našim úzkým velkoobchodním vztahům přímo s výrobci pecí můžeme nabídnout svým zákazníkům velmi výhodné ceny. Když k tomu navíc zohledníte dopravu zdarma (pro pece a hrnčířské kruhy) a veškerý poradenský servis, pak je jasné, že naše nabídka je více než lákavá. Našim stálým zákazníkům z řad škol navíc dokážeme poskytnout zajímavé množstevní slevy. Při porovnání cena/výkon koupíte málokde lepší pece.
  Velký výběr: v našem eshopu najdete téměř neomezený výběr pecí i dalšího souvisejícího sortimentu. Máte vše na jednom místě a můžete bez omezení vybírat keramické potřeby různých typů, vlastností i cenových hladin. Dokážeme uspokojit náročné i méně náročné zákazníky, nabízíme standardní řešení i pece specifických vlastností.
  Komplexní servis: poradíme s výběrem, zajistíme přepravu, provedeme přípravu elektroinstalace, zprovozníme i odškolíme bezpečnost práce. U nás nabízíme více, než jen prodej pecí. Pro nás je důležitá spokojenost zákazníka!
  Rychlá expedice: díky úzké spolupráci s výrobcem pecí Nabertherm jsme schopni expedovat většinu objednaného sortimentu ve lhůtě od 4-5 dnů. Na svou novou školní pec tak nemusíte čekat měsíc a déle, jak je tomu u řady jiných prodejců! PeceKittec se vyrábějí a tudíž i distribuují na základě objednávky, je tudíž nutné počítat s delší dodací lhůtou.
  Stálá telefonická podpora: protože pece sami obsluhujeme na našich dílnách, nabízíme našim zákazníkům telefonickou podporu při dotazech obsluhy pece po celou dobu životnosti zařízení. Pro tyto účely přímo na pec lepíme hliníkový štítek s uvedením čísla telefonické podpory. Ani při změně obsluhy tak nikdy není problém s provozem pece.
  Nákupem pece u nás spolupráce nekončí, ale naopak začíná.
  Doplňkový servis: na přání pro vás zajistíme nestandardní služby, jako např. stěhování školní pece, přípravu elektroinstalace, řešení či poradenství ohledně odtahu, školení bezpečnosti při práci se školní pecí, zajištění kalibrace, návrh dílny vč. 3D vizualizace, apod.
  Pokud hledáte prodejce keramických pecí pro vaši školu, pak nás rozhodně oslovte s poptávkou!

 • Příslušenství pro...

  V této sekci najdete veškerý sortiment pomůcek, rozšiřujících komponent a náhradních dílů pro vypalovací pece. Toto zboží u nás zjednodušeně nazýváme jako příslušenství pro pece. Dokážeme zajistit širokou nabídku uvedeného sortimentu, a to od běžných náhradních součástek, které podléhají opotřebení, až po přídavná zařízení, která mají zajistit efektivnější funkčnost pece nebo zkvalitnit ovládání, potažmo tedy výsledek výroby, případně zajistit upgrade vlastností pece či jeho příslušenství. Zaměřujeme se zejména na dodávku příslušenství pro pece Nabertherm  a Kittec , neboť tyto značky primárně distribuujeme a servisujeme.

  Příslušenství pro keramické pece - zakládací materiál

  Co vše jsme schopni dodat?

  Nepřekvapí nás žádný speciální požadavek na dodávku příslušenství pro pece Nabertherm a Kittec, neboť prodeji a servisu pecí se věnujeme již několik dekád. Díky tomu máme ve skladové nabídce prioritně takové příslušenství, u kterého jsme časem vysledovali, že je provozovateli pecí nejvíce žádáno. Ostatní komponenty, které nemáme skladem, dokážeme výhodně obstarat přímo u výrobců pecí. Nejvíce žádané příslušenství k pecím: zakládací materiál jako jsou pláty do pece, stojky, trojnožky, různé žáruvzdorné podložky či nátěry. Také nabízíme bezpečnostní pomůcky vhodné pro práci s pecí, jako jsou žáruvzdorné rukavice, obličejový štít či ochranný oblek. Zákazníci potřebují také náhradní díly, jako jsou náhradní sady topných elementů, termočlánky, různé druhy termoregulátorů, spínací prvky (stykače, relé), náhradní těsnění pro pecní zaplynovací boxy, náhradní dveřní pružiny apod.

  Příslušenství pro laboratorní pece - sintrovací misky

  Objednat můžete:

  •    příslušenství pro keramické pece,
  •    příslušenství pro sklářské pece,
  •    příslušenství pro laboratorní pece,
  •    příslušenství pro průmyslové pece,
  •    příslušenství pro kalící a žíhací pece.


  Pokud v naší nabídce nenajdete konkrétní příslušenství pro vaši pec, jestliže si nejste jisti výběrem požadovaného dílu nebo součástky, pak se na nás kdykoliv obraťte s dotazem. Rádi poskytneme odpověď, doporučíme konkrétní zboží nebo pro vás objednáme součástku na zakázku přímo u výrobce a vyspecifikujeme mu konkrétní požadavek, aniž byste museli danou věc jakkoliv složitě řešit.
  Pozn.: v případě zájmu o dodávku náhradního dílu nám prosím zašlete identifikační údaje z výrobního štítku. Potřebujeme znát především: výrobní číslo, model, rok výroby. Připojte i podrobný popis požadovaného náhradního dílu příp. i včetně fotografie.
  Příslušenství pro pece - zaplynovací box.

Rychlá navigace - filtrace

Max. teplota pece


na stránku
Zobrazují se 25 – 36 z 224 položek
 •  
  32 078 Kč za ks 38 070 Kč -15.74%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  32 078 Kč za ks 38 070 Kč -15.74% Do košíku
 •  
  35 815 Kč za ks 42 300 Kč -15.33%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  35 815 Kč za ks 42 300 Kč -15.33% Do košíku
 • Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  36 307 Kč za ks 43 357 Kč -16.26% Do košíku
 • 0 1 2 3 4 2 Recenze/í 
  36 760 Kč za ks 44 150 Kč -16.74%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  36 760 Kč za ks 44 150 Kč -16.74% Do košíku
 •  
  41 713 Kč za ks 46 265 Kč -9.84%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  41 713 Kč za ks 46 265 Kč -9.84% Do košíku
 • Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  41 654 Kč za ks 48 116 Kč -13.43% Do košíku
 • 0 1 2 3 4 1 Recenze/í 
  41 811 Kč za ks 47 058 Kč -11.15%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  41 811 Kč za ks 47 058 Kč -11.15% Do košíku
 • Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  39 497 Kč za ks 43 886 Kč -10% Do košíku
 • Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  43 841 Kč za ks 49 966 Kč -12.26% Do košíku
 • 0 1 2 3 4 1 Recenze/í 
  44 980 Kč za ks 49 702 Kč -9.5%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  44 980 Kč za ks 49 702 Kč -9.5% Do košíku
 • 0 1 2 3 4 1 Recenze/í 
  47 118 Kč za ks 53 403 Kč -11.77%
  Sleva!

  Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  47 118 Kč za ks 53 403 Kč -11.77% Do košíku
 • Funkční design, kvalitní použité materiály, široká možnost konfigurace pece podle potřeb a vynikající cena činí z poklopových pecí řady CB ideální volbu pro malé i větší keramické dílny s omezeným rozpočtem.

  Na objednávku Porovnat
  44 970 Kč za ks 49 966 Kč -10% Do košíku
Zobrazují se 25 – 36 z 224 položek